Menu

Team 2008 Drenge

 

Velkommen til TEAM 2008
Vi har samlet de vigtigste oplysninger omkring vores hold på denne side.

Er du en del af holdet, så skal du gå ind på KampKlar for at tilmelde dig vores aktiviteter.

Du kan få adgang til kampKlar via linket under holdets aktiviteter eller via DBUs Fodbold App.

Indmeldelse
Har du lyst til at være en del af holdet, så kan du melde dig ind i klubben på nedenstående link

Holdets stab

Træner
ingen pic
Casper Dahl Rasmussen
Træner
ingen pic
Hinnerk Uellendahl

KampprogramU10 Drenge (08) 5M 3 Forår • Pulje 2

April 2018

CPH Youth FC 1
22. apr
Kl. 11.45
Hjemme
Kunst, Genforeningspladsen

Fremad Amager 3

BK Union 3
22. apr
Kl. 12.05
Ude
Kunst, Genforeningspladsen

CPH Youth FC 1

Husum BK 2
22. apr
Kl. 12.25
Ude
Kunst, Genforeningspladsen

CPH Youth FC 1

CPH Youth FC 1
22. apr
Kl. 12.45
Hjemme
Kunst, Genforeningspladsen

BK Frem 2
Maj 2018

CPH Youth FC 1
6. maj
Kl. 11.45
Hjemme
Frem, Valby IP

HB 1

Nørrebro United 3
6. maj
Kl. 12.05
Ude
Frem, Valby IP

CPH Youth FC 1

BK Frem 2
6. maj
Kl. 12.45
Ude
Frem, Valby IP

CPH Youth FC 1

CPH Youth FC 1
27. maj
Kl. 15.15
Hjemme
Kunst, Grøndal Centret

KFUM 1

CPH Youth FC 1
27. maj
Kl. 15.35
Hjemme
Kunst, Grøndal Centret

Skovshoved IF 2

FB 2
27. maj
Kl. 15.55
Ude
Kunst, Grøndal Centret

CPH Youth FC 1

CIK 3
27. maj
Kl. 16.15
Ude
Kunst, Grøndal Centret

CPH Youth FC 1
Juni 2018

CPH Youth FC 1
17. jun
Kl. 10.00
Hjemme
Emdrupparken

Valby BK 3

BK Vestia 2
17. jun
Kl. 10.20
Ude
Emdrupparken

CPH Youth FC 1

CIK 3
17. jun
Kl. 11.00
Ude
Emdrupparken

CPH Youth FC 1

KampprogramU10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 7

Marts 2018

IF Skjold Birkerød (2)
4. mar
Kl. 10.00
Ude
Kunst, Lundehusparken

CPH Youth FC

CPH Youth FC
4. mar
Kl. 10.18
Hjemme
Kunst, Lundehusparken

Dragør Bk.

Vallensbæk IF (2)
4. mar
Kl. 10.54
Ude
Kunst, Lundehusparken

CPH Youth FC

CPH Youth FC
4. mar
Kl. 11.12
Hjemme
Kunst, Lundehusparken

LSF

KampprogramMedaljestævne U10 Drenge (08) 5M 3 Forår • Pulje 1

Juni 2018

Skovshoved IF 2
9. jun
Kl. 13.00
Ude
Tingbjerg I P

CPH Youth FC 1

Dragør BK 3
9. jun
Kl. 13.20
Ude
Tingbjerg I P

CPH Youth FC 1

CPH Youth FC 1
9. jun
Kl. 13.40
Hjemme
Tingbjerg I P

Vanløse IF 3

CPH Youth FC 1
9. jun
Kl. 14.00
Hjemme
Tingbjerg I P

Nørrebro United 3