Menu

Team 2007 Drenge

 

Velkommen til TEAM 2007
Vi har samlet de vigtigste oplysninger omkring vores hold på denne side.

Er du en del af holdet, så skal du gå ind på KampKlar for at tilmelde dig vores aktiviteter.

Du kan få adgang til kampKlar via linket under holdets aktiviteter eller via DBUs Fodbold App.

Indmeldelse
Har du lyst til at være en del af holdet, så kan du melde dig ind i klubben på nedenstående link

Træningstider
Mandag 16:30-18:00 kunst Lundehusskolen
Onsdag 16:30-18:00 kunst Lundehusskolen

Spillerliste

profil
Ammar Jabbar
ingen img
Balthezar Byrial Pedersen
ingen img
Baran Abak
profil
burhan Estrefi
profil
Daren Saleh
profil
Elias Larsson
profil
Emil Henriksen
profil
Ismail Ali
ingen img
Jonatan Rask Christensen
profil
Joshua Lindberg-Ekokodje
profil
Khalil Hamati
ingen img
Kristoffer Korp Sloth
profil
Lavdim Aljilji
ingen img
Lucas Svendsen
profil
Murad Saifalla
ingen img
Qusai Alfelwah
profil
Rasmus Baltzersen
profil
Zakaria Abdalla

Holdets stab

Træner
ingen pic
Theis Bæk Sørensen

Næste kampU11 Drenge (07) 8M 2 Forår • Pulje 4

Hjemme mod
BK Frem 1
9. apr
Kl. 18.15
Kunst, Lundehusparken
U11 Drenge (07) 8M 2 Forår - Pulje 4

Næste kampU11 Drenge B (07) 8M VinterBOLD • Pulje 5

Ude mod
Sundby Bk.
3. mar
Kl. 09.00
Kunst, Sundby/Kløvermarken
U11 Drenge B (07) 8M VinterBOLD - Pulje 5

Holdets aktiviteterTEAM 2007 Drenge

Februar 2018
26.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Udendørstræning Lundehusskolen
Lundehusskolen
28.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Udendørstræning Lundehusskolen
Lundehusskolen
Marts 2018
3.
lørdag

09:00 - 10:00

Kamp
Sundby Bk. - CPH Youth FC
11.
søndag

11:30 - 12:30

Kamp
CPH Youth FC - Aakanden GF
18.
søndag

11:30 - 12:30

Kamp
CPH Youth FC - B93 (1)
25.
søndag

10:00 - 11:00

Kamp
Vanløse (2) - CPH Youth FC
April 2018
14.
lørdag

12:00 - 13:05

Kamp
CPH Youth FC 1 - BK Frem 1
16.
mandag

22:00 - 23:05

Kamp
Aakanden GF 2 - CPH Youth FC 1
Maj 2018
5.
lørdag

13:15 - 14:20

Kamp
CPH Youth FC 1 - Østerbro IF 1
10.
torsdag

08:00 - 18:00

Stævne
Åshöjden Cup - Sverige
Københavns Hovedbanegård
23.
onsdag

18:00 - 19:05

Kamp
Valby BK 1 - CPH Youth FC 1
Juni 2018
2.
lørdag

13:15 - 14:20

Kamp
CPH Youth FC 1 - Husum BK 1
4.
mandag

22:00 - 23:05

Kamp
BK Vestia 2 - CPH Youth FC 1
11.
mandag

22:00 - 23:05

Kamp
CIK 1 - CPH Youth FC 1

KampprogramU11 Drenge (07) 8M 2 Forår • Pulje 4

April 2018

CPH Youth FC 1
9. apr
Kl. 18.15
Hjemme
Kunst, Lundehusparken

BK Frem 1

Aakanden GF 2
16. apr
Kl. 22.00
Ude
Gentofte Sportspark - kunst 1

CPH Youth FC 1

CPH Youth FC 1
30. apr
Kl. 18.15
Hjemme
Kunst, Lundehusparken

Østerbro IF 1
Maj 2018

Valby BK 1
23. maj
Kl. 18.00
Ude
Kunst, Valby IP, tribunen

CPH Youth FC 1

CPH Youth FC 1
28. maj
Kl. 18.15
Hjemme
Kunst, Lundehusparken

Husum BK 1
Juni 2018

BK Vestia 2
4. jun
Kl. 22.00
Ude
Kunst, Bavnehøj IA

CPH Youth FC 1

CIK 1
11. jun
Kl. 22.00
Ude
Holmens IA

CPH Youth FC 1

KampprogramU11 Drenge B (07) 8M VinterBOLD • Pulje 5

November 2017

CPH Youth FC
Spillet
Hjemme
Kunst, Lundehusparken

B 1903 (1)
December 2017

KB (1)
Spillet
Ude
Kunst, KB, P. Bangs Vej

CPH Youth FC

CPH Youth FC
Spillet
Hjemme
Kunst, Lundehusparken

Kastrup
Januar 2018

Skovshoved IF (1)
Spillet
Ude
Skovshoved I P

CPH Youth FC

CPH Youth FC
Spillet
Hjemme
Kunst, Lundehusparken

Rosenhøj BK
Marts 2018

Sundby Bk.
3. mar
Kl. 09.00
Ude
Kunst, Sundby/Kløvermarken

CPH Youth FC

CPH Youth FC
11. mar
Kl. 11.30
Hjemme
Kunst, Lundehusparken

Aakanden GF

CPH Youth FC
18. mar
Kl. 11.30
Hjemme
Kunst, Lundehusparken

B93 (1)

Vanløse (2)
25. mar
Kl. 10.00
Ude
Vanløse I P

CPH Youth FC